Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku [cz.1]

Międzynarodowe korporacje  wciąż ściągają do Krakowa, a te obecne na rynku nieustannie poszerzają swe oddziały. Aktualnie, w krakowskich koncernach, pracuje ok. 36 tysięcy osób. To dobrze wróży rynkowi pracy, choć konkurencja  wcale nie maleje. Nie wystarczy już prestiżowe wykształcenie, czy doświadczenie, podstawowym wymogiem stała się znajomość języków obcych. Przy czym biegła znajomość języka angielskiego biznesowego, niezbędnego do współpracy z zagranicznymi klientami i firmami międzynarodowymi, jest obowiązkowa.

Aby zdobyć upragnioną pracę, nie wystarczy sama wiedza. Dlatego przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej czyli job interview, warto dowiedzieć się jakie pytania zadają osoby rekrutujące i czego na takiej rozmowie możemy się spodziewać. Nie inaczej jest w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Jednak taka forma rekrutacji może wydać się dużo bardziej stresująca, gdyż język szekspira nie jest naszym językiem ojczystym. Możemy mieć wątpliwości czy uda nam się dobrze zaprezentować i umiejętnie zwerbalizować myśli. Przede wszystkim nie należy panikować ale rzetelnie przygotować się do rozmowy, tak aby pracodawca nie miał wątpliwości, że jesteśmy dobrym kandydatem na dane stanowisko. W naszej szkole możemy pomóc Ci odnieść sukces, a dzięki kursom konwersacyjnym “URUCHOM SWÓJ ANGIELSKI” przygotujesz się do podjęcia pracy w środowisku międzynarodowym. W trakcie kursów nauczysz się jak rozpocząć poszukiwania pracy (korekty CV, listów motywacyjnych) oraz jak z sukcesem wziąć udział w rozmowach kwalifikacyjnych. Przeprowadzamy symulacje rozmów telefonicznych z rekruterem oraz rozmów kwalifikacyjnych face-to-face. Ponadto przejdziesz proces szkolenia stanowiskowego (induction training/onboarding) dzięki czemu uzyskasz pełną autonomię w nowym środowisku pracy (symulacje spotkań biznesowych w języku angielskim, conference calls).

Na początek 10 najbardziej popularnych pytań, które z pewnością padną podczas rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim:

  1. „Tell Me About Yourself” (Powiedz mi coś o sobie.)
  2. “Why Did You Leave Your Last Job?” (Dlaczego odszedłeś/odeszłaś z poprzedniej pracy)
  3. “Why Should We Hire You?” (Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić?)
  4. „What Is Your Greatest Strength?” (Jakie są twoje mocne strony?)
  5. „What Is Your Greatest Weakness?” (Co jest twoją największą słabością?)
  6. “Why Do You Want To Work For Us?” (Dlaczego chcesz dla nas pracować?)
  7. “What Is Your Greatest Accomplishment?” (Jakie jest twoje największe osiągnięcie?)
  8. “Describe A Difficult Work Situation And What You Did To Overcome It” (Opisz trudną sytuację w pracy i co zrobiłeś, aby ją przezwyciężyć.)
  9. “Where Do You See Yourself In 5 Years?” (Gdzie widzisz siebie za 5 lat?)
  10. “Do You Have Any Questions For Me” (Czy masz jakieś pytania?)

Z kolejnych wpisów na naszym blogu dowiecie się jakie są najlepsze odpowiedzi na powyższe oraz inne popularne pytania z angielskiej  job interview.  Tymczasem zapraszamy na kursy konwersacyjne w English4Career w Krakowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *